Včelí úl FLOW HIVE kompletní

Naše cena s DPH: 5 777 Kč

10118

Nový

Dostupnost: Skladem k odeslání ihned.

Kompletní včelí úl typu Flow hive.

More details

Dodání do druhého pracovního dne. Zasíláme Balíkem do ruky České pošty.

Chcete objednat zboží nebo poradit? Zavolejte nám: +420 777152710

Garance vrácení peněz. Více v obchodních podmínkách.

 

Včelí úl typu FLOW HIVE


Tento úl je vhodný pro začínající včelaře, kteří mají lásku k přírodě a malým opylovačům. Chovatelé poté získají sladkou odměnu v podobě medu.


 „Včely dělají daleko více, než jen sklízí med. Více než třetina potravin, které jíme, je závislá na opylení včelami,“


„Bez pomoci včel by naše plodiny utrpěly devastující následky. Prostory pro přírodní včelí stanoviště každým rokem mizí, proto jsou nové systémy, které usnadňují lidem se o včely starat, naprosto rozhodující.“


Na rozdíl od klasického chovu včel není třeba při sběru medu s úlem nijak manipulovat. Med z něj sám vytéká do připravených nádob.


V tomto úlu nebudete při sběru medu včely nikterak rušit, jelikož med získáte i bez jeho otevření. Jednoduše otočíte klikou a tím na rámku FLOW narušíte polohu buněk a pak už gravitace zapříčiní, že med jednoduše steče po buňkách dolů do připravených nádob. Po stočení medu vrátíte klikou buňky do původní polohy a včely je začnou opět plnit medem.


Rámečky FLOW jsou průhledné a tak vidíte, kdy je potřeba otevřít kohoutky a med sbírat. Jsou vyrobeny z potravinářského plastu BPA a BPS free. Z jednoho plástu můžete mít až 4kg medu. Z celého úlu až 28kg. Během sezóny můžete mít plný medníkový nástavek už za týden. Vše samozřejmě záleží na kvalitě a síle včelstva a množství snůšky.


Jak to funguje?
Od zkušeného včelaře si zakoupíte včelí oddělek.
Ve spodním nástavku plodiště matka klade vajíčka a rozšiřuje tak včelí populaci. Jakmile včelí populace se rozšíří. (Informace jak správně vychovat oddělek do zdravé včelí populace naleznete na internetu např: zde) Přistavíte na úl medníkový nástavek, který oddělíte od nástavku plodiště mateří mřížkou.
Pokud máte již silné včelstvo, medníkový nástavek s rámky FLOW přiložíte na plodiště současně se včelstvem. Mateří mřížka musí být na nástavku plodiště vždy umístěna.


Aby včely medník lépe přijaly, je zapotřebí jej polít cukerným roztokem v poměru vody a cukru 2:3. Včely obalí buňky voskem a poté je začnou plnit medem. Jakmile je včelí plást zavíčkovaný, stačí otočit klikou a nechat med vtéct do připravených sklenic.
Medník od plodiště je potřeba vždy rozdělit mateří mřížkou, aby matka nezakladla v medníku rámky FLOW. Mateří mřížka je součástí balení.


Po posledním vytáčení sejmete medníkový nástavek FLOW. Zbytky medu odmočíte v nádobě s vodou. Rámky vymejete od zbytků medu. Vosk z rámků nesmývejte, pomůže pro lepší přijmutí včelami v další sezóně. Tuto sladkou vodu použijte s cukerným roztokem na zimní zakrmení (Informace naleznete u vašeho včelaře či na internetu. Např. zde: Příprava včelstev na zimu). Rámky FLOW uschovejte na suchém místě s teplotou +5 až +25°C


Úl se skládá:
1 x dno úlu
1 x nástavek plodiště se vchodem, kterému je možné regulovat průchodnost včelami
1 x bambusová mateří mřížka
1 x nástavek medníku pro umístění FLOW rámků s pozorovacími okénky
7 x rámek FLOW pro jednoduché stáčení medu
7 x stáčecí trubička k rámkům FLOW
1 x vytáčecí klika k rámkům FLOW
1 x stropní mřížka
1 x dřevěná střecha
Spojovací šrouby a úchytky jsou součástí balení


Veškeré dřevěné části úlu FLOW HIVE jsou impregnovány včelařským voskem.


Informace pro každého začínajícího naleznete na internetu nebo od vašeho včelaře či zde: Co je třeba udělat v počátcích včelaření


 

V tuto chvíli není přidán žádný komentář. Pro přidání komentáře musíte být přihlášen(a).

Napsat komentář

Včelí úl FLOW HIVE kompletní

Včelí úl FLOW HIVE kompletní

Kompletní včelí úl typu Flow hive.

1 produkty ve stejné kategorii: