Včelý rámky automatické typu FLOW 7ks

Naše cena s DPH: 3 298 Kč

101281

Nový

Dostupnost: Skladem k odeslání ihned.

S rámky Flow nebudete při sběru medu včely nikterak rušit, jelikož med získáte i bez otevření úlu. Jednuše otočíte klikou a gravitace již vykoná práci za vás.

More details

Dodání do druhého pracovního dne. Zasíláme Balíkem do ruky České pošty.

Chcete objednat zboží nebo poradit? Zavolejte nám: +420 777152710

Garance vrácení peněz. Více v obchodních podmínkách.

 

Automatické rámky FLOW pro Langstroth


S rámky Flow nebudete při sběru medu včely nikterak rušit, jelikož med získáte i bez jeho otevření. Jednuše otočíte klikou a tím na rámku FLOW narušíte polohu buňek a pak už gravitace zapříčiní, že med jednuše steče po buňkách dolů do připravených nádob. Po stočení medu vrátíte klikou buňky do původní polohy a včely je začnou opět plnit medem.


Rámečky FLOW jsou průhledné a tak vidíte, kdy je potřeba otevřít kohoutky a med sbírat. Z jednoho plástu můžete mít až 4kg medu. Z celého úlu až 28kg. Během sezóny můžete mít plný medníkový nástavek už za týden. Vše samozřejmě záleží na kvalitě a síle včelstva a množství snůšky.


Výroba nástavku pro rámky Flow:
Rámky mají takovou velikost, aby bylo možné upravit nástavek Langstroth vnitřních rozměrů délka 465 x šířka 362 x výška 245 mm. Jak upravit naleznete v návodu k použití a modifikaci.


Jak to funguje?
Medník od plodiště je potřeba vždy rozdělit mateří mřížkou, aby matka nezakladla v medníku rámky Flow.
Mateří mřížka musí být na nástavku plodiště vždy umístěna.


Aby včely medník lépe přijaly, je zapotřebí jej polít cukerným roztokem v poměru vody a cukru 2:3. Včely obalí buňky voskem a poté je začnou plnit medem. Jakmile je včelí plást zavíčkovaný, stačí otočit klikou a nechat med vtéct do připravených sklenic.


Po posledním vytáčení sejmete medníkový nástavek FLOW. Zbytky medu odmočíte v nádobě s vodou. Rámky vymejete od zbytků medu. Vosk z rámků nesmývejte, pomůže pro lepší přijmutí včelami v další sezóně. Tuto sladkou vodu použijte s cukerným roztokem na zimní zakrmení. Rámky Flow v zimní sezóně uschovejte na suchém místě s teplotou +5 až +25°C


Parametry:
Počet kusů v balení:
7x rámek Flow
Rozměry: 488x242 mm (detailnější rozměry v fotogalerii)
Instalační rozměry: do nástavku Langstroth s vnitřní délkou 465 mm x vnitřní šířkou 362 mm (375 mm po modifikaci) x celkovou výškou 245 mm
Materiál: plast vhodný pro potravinářské účely
Vlastnosti: potravinářský plast neobsahuje BPA ani BPS


Balení:
7 x rámek Flow
7 x trubička na vytáčení
1 x klika pro otevření a uzavření komor
1 x návod k použití a výrobě či modifikaci nástavku

V tuto chvíli není přidán žádný komentář. Pro přidání komentáře musíte být přihlášen(a).

Napsat komentář

Včelý rámky automatické typu FLOW 7ks

Včelý rámky automatické typu FLOW 7ks

S rámky Flow nebudete při sběru medu včely nikterak rušit, jelikož med získáte i bez otevření úlu. Jednuše otočíte klikou a gravitace již vykoná práci za vás.

1 produkty ve stejné kategorii: